آموزش دیلیت اکانت تلگرام + بازگردانی اکانت تلگرام دیلیت شده !

آموزش دیلیت اکانت تلگرام + بازگردانی اکانت تلگرام دیلیت شده !

درود بر دنبال کنندگان فروشگاه آنلاین گیفت کارت گیمیتو، ما اومدیم با یک پست آموزشی بسیار جذاب و کاربردی در مورد تلگرام و خدمات مرتبط با آن. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای مقطعی با اکانت تلگرام خود کاری نداشته باشید و بنا بر صلاح دید خود بخواهید آن را پاک کنید. البته از طرف مقابل برخی از اطلاعات مهم خود را پاک کرده اید و با چالش مواجه می‌شوید و نیاز است که آن ها را بازیابی کنید.

 با مطالعه این پست آموزشی می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید و تنها لازم است که این مقاله را دنبال کنید. اگر از اشتراک تلگرام پریمیوم استفاده می‌کنید، شرایط برای شما متفاوت خواهد بود و دسترسی شما به مراتب بهتر انجام می‌شود. چرا که افرادی که با اکانت پرمیوم تلگرام کار می‌کنند، به خدمات بک آپ تلگرام توجه بیشتری دارند و گاها برای حفظ اطلاعات حساب خود به این کار نیاز خواهند داشت.

 حذف اکانت تلگرام بودن دسترسی به آن

هر شخص گاها مجبور می‌شود که اطلاعات حیاتی مهم خود را بدون دسترسی به تلگرام پاک کند، چرا که گوشی او ربوده شده است و اطلاعات شخصی او در خطر می‌‌باشد. در این زمان همه چیز به تنظیمات شخصی شما بستگی دارد و تعداد دستگاه هایی که روی دستگاه شما فعال است. اگر زمان داشته باشید، باید تلگرام خود را روی یک گوشی جدیدی بالا بیاورید و سپس تمامی اطلاعات آن را پاک کنید. اما اگر زمان کافی ندارید، تنظیمات پاکسازی خودکار اکانت تلگرام شما بسیار حائز اهمیت است. برخی از افراد آن را با نام دیلیت اکانت تلگرام برنامه ریزی شده نیز میشناسند که برای اجرای آن باید مراحل زیر را دنبال نمایید. تمامی این روش ها در ادامه مطرح خواهد شد.

دیلیت اکانت تلگرام با اس ام اس ( دیلیت اکانت تلگرام فوری )

 • از یک مرورگر معتبر روی ویندوز استفاده کنید و با استفاده از یک نرم افزار تغییر دهند آی پی به سایت « https://my.telegram.org/auth?to=delete » مراجعه نمایید.
 • در صورتی که از شماره تلفن ایران استفاده می‌کنید به جای صفر « 98+ » قرار دهید و شماره تلفن خود را وارد نمایید.
 • برای خط شما یک پیامک ارسال می‌شود که باید آن را در کادر وارد کنید و سپس گزینه « Sign in » را بزنید.
 • در این بخش از شما یک سوال « Why are you leaving » پرسیده می‌شود و علت دیلیت اکانت تلگرام را سوال خواهد کرد. البته اگر چیزی هم ننویسید می‌توانید به مرحله بعدی دست پیدا کنید.
 • در این مرحله به شما یک هشدار در رابطه پاک کردن اکانت تلگرام خواهد داد که با تایید آن اکانت تلگرام شما پاک خواهد شد.

آموزش دیلیت اکانت تلگرام با اس ام اس

البته به این موضوع دقت کنید که تا زمانی که تلفن شما به اینترنت متصل نشود، امکان پاک شدن اطلاعات شما وجود ندارد. از طرفی اگر فرد سارق یک هکر حرفه‌ای باشد، حتی با وجود پاکسازی تمامی این اطلاعات می‌تواند آن ها را بازگردانی کند. منتهی کار او سخت تر خواهد شد و شما نیز باید به پلیس فتا مراجعه نمایید.

حذف اکانت تلگرام به صورت برنامه ریزی شده

برخی مواقع شخص یک برنامه ریزی خاص انجام میدهد و در صورتی که از اکانت تلگرام خود برای مدتی استفاده نکند، به صورت مستقیم پاک خواهد شد. این موارد معمولا زمانی انجام می‌شود که شخص قصد رفتن به یک سفر داشته باشد و یا چندین اکانت تلگرام  بدون استفاده دارد. دقت کنید که این روش نیز امنیت حساب را افزایش خواهد داد و در صورتی که فرد اطلاعات مهم حیاتی خود را در یک گروه و کانال پرایوت نیز قرار داده باشد، بعد از حذف اکانت اطلاعات او پاک خواهد شد و از این بابت مشکلی نخواهد داشت.

 • وارد بخش تنظیمات برنامه تلگرام شوید و از وصل بودن ارتباط خود با سرور اصلی تلگرام اطمینان حاصل کنید.
 • سپس روی گزینه « Privacy and Security » بزنید.
 • به دنبال بخش « Delete My Account » بگردید و اولین گزینه آن را انتخاب نمایید.
 • پس از باز کردن بخش « If away for » یکی از زمان های 1 و 3 ماه را انتخاب کنید. در صورتی که برنامه بلند مدت دارید گزینه 1 سال نیز برای شما در دسترس خواهد بود.

پس انتخاب گزینه مورد نظر به سادگی تمامی اطلاعات شما در زمان تعیین شده پاک خواهد شد، اما مهمترین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، زمان آنلاین شدن برای تلگرام قابل بررسی است و باز کردن برنامه تلگرام برای او اهمیتی نخواهد داشت. به همین دلیل است که در زمان اجرای این تنظیمات باید در حالت آنلاین قرار داشته باشید.

حذف اکانت تلگرام به صورت برنامه ریزی شده

حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن به دلیل ریپورت شدن

متاسفانه در پیج ها و گاها کانال های تلگرامی اطلاعات اشتباهی در مورد ریپورت شدن و بن شدن شماره ها قرار میدهند. یکی از آن ها حذف اکانت تلگرام با شماره تلفن و خارج شدن از حالت ریپورت می‌‌باشد. در صورتی که اکانت تلگرام شما از سمت سرورهای تلگرام به دلیل رفتار مجرمانه ریپورت شود، حتی با حذف اکانت تلگرام نیز دسترسی شما فعال نخواهد شد. از طرفی بعد از ریپورت شدن شماره تلفن تلگرام شما تمامی اطلاعات مورد نظر پاک خواهد شد و این موضوع شامل مخاطبین و چت های شما نیز است. در نتیجه اگر اکانت تلگرام جدیدی باز کنید برای مخاطبین شما پیامی مبنی بر حضور مجدد شما در تلگرام ارسال نخواهد شد. این قوانین در مورد شماره مجازی تلگرام اندکی سخت گیرانه تر است و که در یک مقاله مجزا به نقد و بررسی آن خواهیم پرداخت.

دیلیت اکانت تلگرام https t me delete_account_telegram

زمانی که عبارت آموزش دیلیت اکانت تلگرام را جستجو میکنید، چندین سایت با فرمتی که در بخش بالا قرار دادیم به شما نمایش خواهد داد. لازم به ذکر است که بخش قابل توجهی از این سایت ها ارتباطی به تلگرام ندارد و گاها به قصد فیشینگ اطلاعات شما سازماندهی شده اند. تنها سایتی که می‌توانید این کار را برای شما انجام دهد سایت رسمی خود تلگرام است که در بالا آن را قرار داده ایم. از طرفی این سایت در حالت امن قرار داده شده است و در کنار نوار آدرس مروگر شما یک قفل سبز رنگ خواهد داشت.

نحوه بازیابی اکانت تلگرام دیلیت شده

اگر به هر دلیلی اکانت تلگرام خود را پاک کردید و حال قصد بازیابی آن را دارید، باید بدانید که این روش بسیار سخت است و همه چیز به تنظیمات اولیه و نوع گوشی موبایل شما ارتباط دارد. برخی از تلفن های همراه بعد از پاک و دیلیت اکانت کردن اطلاعات را در بخش بک آپ خود نگهداری می‌کنند. از طرف مقابل برخی دیگر اطلاعات را در لحظه دیلیت اکانت پاک خواهند کرد و فرد هیچ اجازه دسترسی به اطلاعات خود ندارد و تمامی اطلاعات او برای همیشه پاک شده است. با این حال چند روش کلی را بررسی خواهیم کرد به بازگرداندن اکانت تلگرام دیلیت شده کمک خواهد کرد.

https://telegram.org/support

اولین و شاید معتبرترین روشی که می‌توانید به کمک آن اطلاعات تلگرام خود را بازیابی کنید، همان روشی است که در آن اطلاعات خود را پاک کردید. در این بخش باید با استفاده از یک ایمیل معتبر و همچنین شماره تلفنی که اکانت شما روی آن بالا بوده است، یک پیام مبنی بر پاک شدن حساب کاربری به اشتباه ارسال کنید. حتی برخی از افراد برای دسترسی بهتر به تلگرام پاک شده خود دلایل و مستنداتی مبنی بر هک شدن حساب کاربری ارسال می‌کنند که استفاده از این روش اشتباه ترین کار ممکن است. چرا که تلگرام به سادگی این موضوع را تشخیص خواهد داد و با شما برخورد می‌کند. از متن زیر می‌توانید برای بازیابی اکانت تلگرام خود استفاده کنید و مشکل خود را به سادگی حل نمایید.

Dear Telegram

I deleted my Telegram account by mistake, I need to access it quickly, my Telegram account is registered to the number… Please guide me if possible.

نحوه بازیابی اکانت تلگرام دیلیت شده

دسترسی به فایل های ثبت شده در تلگرام

در صورتی که اکانت تلگرام شما حذف شده باشد، امکان دسترسی به چت ها و پیام های آن بسیار کم است و باید از طریق خود تلگرام انجام شود. اما در برخی از نسخه های قدیمی تلگرام می‌توان با استفاده از یک برنامه مدیریت فایل به اطلاعات اصلی و اساسی آن دسترسی داشت. دقت کنید که تمامی این مراحل باید به صورت آفلاین انجام شود و از طریق بخش حافظه داخلی سیستم انجام می‌شود. هدف ما بازگرداندن فایل هایی است که تلگرام برای مدیریت فضای سیستم شما به صورت کوکی نگهداری کرده است.

 نسخه تلگرام و نوع تلگرام در این بخش بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که از تلگرام دسکتاپ استفاده می‌کنید، یک فضای ذخیره سازی برای اطلاعات به آن معرفی خواهید کرد. بعد از پاک کردن برنامه و اکانت تلگرام این فضا نیز دست نخورده باقی خواهد ماند. البته در نسخه های 2024 تلگرام این بخش نیز یک پاکسازی انجام خواهد شد، اما به صورت عمیق نخواهد بود و برخی از اطلاعات عمومی آن قابل دستیابی است.

در صورتی که از گوشی موبایل استفاده می‌کنید و اکانت خود را پاکسازی نمودید، به سادگی می‌توانید تمامی اطلاعات مورد نظر خود را باز گردانید. باید از یک برنامه مدیریت فایل با قابلیت « Grant » استفاده نمایید. مراحل زیر را انجام دهید.

 • وارد برنامه « Es File Explorer » شوید.
 • سپس به پوشه « Android » بروید.
 • در این بخش احتمالا از شما درخواست « Grant » می‌شود که بهتر است آن را صادر نمایید.
 • سپس در پوشه اندروید به سراغ پوشه « DATA » بروید و آن را باز کنید.
 • مرحله بعدی پوشه تلگرام را پیدا کنید و تمامی اطلاعات خود را بک آپ بگیرید.

در صورتی که برنامه تلگرام را پاک کنید و یا پاکسازی عمیق انجام داده باشید، ممکن است که دسترسی به اطلاعات به صورت مناسب انجام نشود و با اندکی چالش مواجه شوید. به همین دلیل بعد از پاک کردن اکانت تلگرام بهتر است که برنامه آن را غیر فعال کنید تا بخش پاکسازی آن فعال نشود.

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت ویژه در مورد آموزش دیلیت اکانت تلگرام و همچنین نحوه بازیابی آن صحبت کردیم. در صورتی که سوال و یا چالشی برای شما ایجاد شده است و نمی‌توانید به اطلاعات تلگرام خود دسترسی پیدا کنید، بهتر است که از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ شما را ثبت کنند. دقت کنید روش پاکسازی اطلاعات متنوع است، اما نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید، عدم دسترسی به چت ها به واسطه برنامه تلگرام می‌‌باشد. شما به هر روشی که تلگرام خود را پاکسازی کنید، تمامی گفتگو ها و مخاطبین شما پاک خواهد شد و به نوعی دسترسی به این اطلاعات غیر ممکن می‌شود.

در صورتی که از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید، خوشحال می‌شویم که فروشگاه گیفت کارت گیمیتو را در شبکه های اجتماعی خود به دیگران نیز معرفی کنید. چرا که تیم گیمیتو تمامی تلاش خود را به کار گرفته است که بهترین خدمات و امکانات را برای دنبال کنندگان خود فراهم کند و با انواع گیفت کارت پلی استیشن، گوگل پلی، اپل آیتونز و … نیاز آن ها را بر طرف سازند. قیمت منصفانه و انتقال سریع تمامی اطلاعات از مهمترین مزایای آن می‌‌باشد که می‌توانید روی آن حساب باز کنید. از طرفی بخش مجله گیمیتو نیز با قرار دادن آخرین بازی های روز دنیا و اطلاعات حوزه تکنولوژی شما را یک فرد متفاوت  حرفه‌ای و جلوه خواهد داد.

برای رفیقاتون ارسال کنید

Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *