پارت نامبر آیفون چیست و چه کاربردی دارد؟

پارت نامبر آیفون چیست و چه کاربردی دارد؟

درود بر دنبال کنندگان فروشگاه گیفت کارت گیمیتو، ما اومدیم با یک پست آموزشی بسیار جذاب و کاربردی ویژه طرفداران گوشی آیفون. اگر قصد خرید گوشی آیفون و یا سایر محصولات وابسته به کمپانی اپل را دارید، مقاله امروز برای شما بسیار جالب و جذاب خواهد بود. چرا که قصد داریم یکی از مهمترین تکنیک‌های بازار آزاد آیفون را به شما آموزش دهیم. اگر شما هم تجربه خرید گوشی آیفون داشته باشید، اولین موضوعی که در مورد آن صورت می‌شود، پارت نامبر آیفون می‌‌باشد. این گوشی پارت نامبر آمریکا است، پس گوشی خوبیه و این گوشی پارت نامبر چین هستش در نتیجه گوشی بدی می‌‌باشد. در ادامه علت اختلاف قیمت گوشی های آیفون را بررسی خواهیم کرد و در مورد استفاده اپل آیدی و دیگر موارد مرتبط با آن نیز صحبت خواهیم کرد.

پارت نامبر چیست و کجا قرار دارد؟

زمانی که گوشی آیفون تولید می‌شود بر اساس شرایط تجاری و همچنین قوانین دولتی کشور هدف شخصی سازی می‌شود. در برخی از پارت نامبرها امکان استفاده از Face Time Audio وجود ندارد. در دیگر ممکن است صدای شاتر قطع نمی شود تا از کسی به صورت پنهانی عکس و فیلم گرفته نشود. اگر بخواهیم به صورت صادقانه با شما صحبت کنیم، کیفیت ساخت و خدمات پس از فروش تمامی پارت نامبرها یکسان است و تفاوتی با یک دیگر ندارد. اما برخی از تفاوت‌های جزئی موجب شده است که افراد برای انتخاب گزینه مناسب با تردید روبرو شوند و نتوانند تصمیم گیری درستی انجام دهند. در ادامه تمامی پارت نامبر های گوشی آیفون را بررسی خواهیم کرد تا شما بر اساس نیاز خود بهترین پارت نامبر را انتخاب نمایید. پارت نامبر به دو روش قابل مشاهده می‌‌باشد که به شرح زیر می‌‌باشد.

 

پارت نامبر آیفون روی جعبه

اگر قصد خرید گوشی آیفون به صورت آک دارید، معمولا نمی‌توانید آن را روشن کنید و باید از طریق جعبه پارت نامبر آن را بررسی نمایید. دقت کنید که پارت نامبر جعبه و همچنین پارت نامبر گوشی باید به صورت یکسان باشد و هیچ تفاوتی نداشته باشد. در غیر این صورت گوشی آیفون خریداری شده چالش برانگیز است و می‌تواند برای شما مشکل ساز شود. با توجه به مدل گوشی آیفون جعبه و بسته بندی آن تفاوت دارد. اما در حالت عادی پارت نامبر در اولین خط نوشته های سمت راست جعبه قرار دارد. به عنوان مثال عبارت MWN52CHA/A به منزله پارت نامبر چین می‌‌باشد. به تصویر زیر نگاه کنید، عبارت MD245ZP/A در چندین قسمت تکرار شده است. این پارت نامبر به معنی کشور مقصد هنگ کنگ می‌‌باشد.

پارت نامبر آیفون روی جعبه

پارت نامبر گوشی آیفون از طریق تنظیمات

در صورتی که قصد خرید گوشی آیفون دست دوم دارید، حتما پارت نامبر آن را از طریق بخش تنظیمات بررسی کنید. سپس پارت نامبر درج شده را با آنچه روی جعبه ثبت شده است، مقایسه نمایید.

  • وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون شوید
  • سپس روی گزینه General ضربه بزنید تا وارد تنظیمات عمومی گوشی شوید
  • حالت صفحه را به سمت انتها اسکرول کنید تا گزینه About Model برای شما نمایان شود
  • سپس به دنبال بخش About Number بگردید و عبارت ثبت شده روی آن را مشاهده کنید. برای گوشی آیفون بالا عبارت MD245ZP/A ثبت شده است.

بهترین پارت نامبر آیفون در ایران

برخلاف باور عموم که فکر می‌کنند بهترین پارت نامبر آیفون در ایران متعلق به کشور آمریکا است. باید بگوییم که بهترین پارت نامبر متعلق به سنگاپور می‌‌باشد و با عبارت ZA/A نیز مشخص شده است. در ادامه بهترین پارت نامبر آیفون 13 و دیگر مدل های آیفون را بررسی خواهیم کرد. قبل از بررسی این موضوع لازم است که به موضوع گیفت کارت اپل آیتونز و همچنین اپل آیدی نیز اشاره نماییم. دقت کنید که خرید گیفت کارت اپل ارتباطی با پارت نامبر آیفون ندارد و به اپل آیدی شما مربوط است. برخی  مواقع فروشنده های گوشی آیفون از این موضوع سئو استفاده می‌کنند و پارت نامبر آیفون را به قیمت بالاتری به فروش میرسانند که از اساس اشتباه خواهد بود.

پارت نامبر ZAA یا همان پارت نامبر طلایی ایران

اگر بخواهیم در مورد بهترین پارت نامبر های آیفون در ایران صحبت کنیم، قطعا اولین انتخاب هر شخص، پارت نامبر سنگاپور می‌‌باشد. این مدل قیمت مناسبی دارد و از همه مهمتر بدون هیچ محدودیتی در اختیار افراد قرار خواهد گرفت. کیفیت خدمات در آن بالاترین حد ممکن می‌‌باشد و تمامی اپلیکیشن های آن نیز قبل استفاده است. نکته طلایی که شاید کمتر کسی به آن توجه می‌کند، دو سیم کارت بودن این مدل گوشی آیفون می‌‌باشد.

با توجه به این که تکنولوژی و همچنین آزادی های مدنی در سنگاپور شبیه به ایران است، به سادگی می‌توانید از خدمات پارت نامبر طلایی یا همان ZA/A بهره‌مند شوید. البته به این موضوع نیز توجه نمایید که این پارت نامبر اختلاف قیمت بیشتری به نسبت سایر گزینه ها دارد. در صورتی که دو سیم کارت فعال دارید، بهتر است که روی این گوشی سرمایه گذاری نمایید. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که بهترین گزینه را انتخاب کرده اید.

پارت نامبر LLA کجاست و چه مزایا و معایبی دارد؟

معمولا کسانی که از گوشی آیفون استفاده می‌کنند، اولین چیزی که مد نظر قرار میدهند، خدمات کشور آمریکا می‌‌باشد. این خدمات می‌تواند در دسته بندی های مختلف قرار گیرد. به عنوان مثال خرید گیفت کارت اپل آیتونز آمریکا، خرید اپل آیدی امریکا و … . حال اگر افراد به دنبال پارت نامبر آمریکا نیز باشند، باید از lla پارت نامبر استفاده کنند. پارت نامبر آمریکا مزایا و معایب متفاوتی دارد. از جمله مهمترین مزایای پارت نامبر lla می‌توان به آنتن فیزیکی mmWave اشاره کرد که برای دریافت بهتر امواج 5G تعبیه شده است. البته آیفون 12 و 13 به چنین قابلیتی مجهز خواهند بود که کمتر کسی نسبت به آن آگاه است. اما از معایب این پارت نامبر می‌توان به یک سیم کارت الکترونیکی اشاره کرد که در حال حاضر دسترسی به چنین خدماتی برای ما ایرانیان امکان پذیر نخواهد بود. اما این تمام ماجرا نیست.

بر اساس تحقیقات انجام شده گوشی های آیفون با پارت نامبر امریکا کیفیت مونتاژ بالاتری خواهند داشت. این موضوع برای برخی از خریداران گوشی آیفون اهمیت بسیار زیادی دارد. اما برای برخی دیگر چنین خدماتی اولویت نخواهد داشت. چرا که شرکت آیفون تمامی گوشی های خود را بر اساس یک استاندارد به بازار عرضه می‌کند. به همین علت تفاوت چندانی بین گوشی پارت نامبر امریکا با گوشی پارت نامبر چین وجود ندارد. شاید به لحاظ سخت افزاری و یا نرم افزاری تغییرات جزئی وجود داشته باشد، اما خدمات آن گسترده و متغییر نخواهد بود.

پارت نامبر LLA کجاست و چه مزایا و معایبی دارد؟

پارت نامبر na کجاست و مزایا و معایب آن چیست؟

پارت نامبر Na به دو حالت روی گوشی های آیفون قابل بررسی می‌‌باشد. در حالت اول HNA خواهد بود که به معنی پارت نامبر هند می‌‌باشد. بر اساس تحقیقات ما این مدل گوشی کیفیت مناسبی دارد و محدودیت خاصی نیز نخواهد داشت. اما بهتر است که از پارت نامبر های معتبر استفاده نمایید که در بخش های بعدی بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. پارت نامبر بعدی که به صورت Na ثبت می شود، پارت نامبر اتریش آلمان و هلند می‌‌باشد. این مدل پارت نامبر محبوبیت بسیار زیادی دارد و در مدل های قدیمی گوشی آیفون همراه با شارژ دو شاخه بود. معمولا این مدل پارت نامبر به صورت DNA ثبت می‌شود.

پارت نامبر ja کجاست، معایب پارت نامبر ja

یکی از معروفترین پارت نامبر های گوشی آیفون که در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی دارد، پارت نامبر ژاپن می‌‌باشد که به صورت ja ثبت شده است. این پارت نامبر مانند پارت نامبر های کره دارای محدودیت‌هایی می‌‌باشد. به همین دلیل نیز در بازار آزاد قیمت آن تقریبا 1 تا 4 میلیون تومان ارزانتر می‌‌باشد. با توجه به این که در کشور ژاپن حریم خصوصی افراد بسیار مهم است، امکان عکس گرفتن بدون صدا وجود ندارد. در صورتی که گوشی آیفون شما روی حالت بی صدا باشد و تمامی صدای آن را ببندید، هنگام عکس گرفتن با این گوشی صدای شاتر به وضوح پخش خواهد شد. معمولا کسانی که به عکاسی علاقه دارند، بهتر است که از این مدل دوری کنند. چرا که با همین میزان پول می‌توان از گوشی های آیفون با محدودیت کمتر نیز استفاده کرد.

پارت نامبر zda کجاست معایب پارت نامبر zda

یکی از پارت نامبر هایی که در ایران شناخته شده است و گاها افراد با شیطنت آن را به عنوان پارت نامبر سنگاپور به فروش میرسانند، پارت نامبر zda می‌‌باشد که متعلق به لوکزامبورگ، آلمان، فرانسه، هلند، سوئیس، اتریش، بلژیک، موناکو  می‌‌باشد. بر اساس تحقیقات ما این پارت نامبر مقصد مشخصی ندارد و به همین دلیل بهتر است که از آن دوری کنید گاها روی جعبه گوشی پارت نامبر zaa ثبت می‌شود. اما داخل تنظیمات گوشی پارت نامبر zda ثبت شده است. دقت کنید که گوشی های پارت نامبر zda دارای یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت الکترونیکی می‌باشند که در حال حاضر شرکت های مخابراتی ایران چنین خدماتی را ارائه نمی‌کنند.

پارت نامبر cha کجاست معایب پارت نامبر ch چیست؟

اگر بخواهیم در مورد پارت نامبر های جذاب آیفون 13 در ایران صحبت کنیم، باید به پارت نامبر CHA یا همان چین نیز اشاره کنیم. چرا که بسیار از پارت نامبر های موجود در ایران متعلق به چین می‌‌باشد. در گذشته خرید چنین گوشی هایی مشکلی نداشت و حتی میتوانست یک مزیت به حساب بیاد. چرا که سرعت اینترنت ایران مناسب نبود و کمتر کسی به فکر استفاده از Face Time میرسید. اما در حال حاضر شرایط کاملا متفاوت است. در صورتی که به خدمات فیس تایم علاقه دارید، بهتر است که از این مدل پارت نامبر استفاده نکنید. اما اگر دو سیم کارت بودن گوشی آیفون برای شما اولویت بیشتری دارد، می‌توانید، از آن استفاده نمایید. چرا که گوشی های پارت نامبر چین خدمات مخابراتی شبیه به ایران دارد و این موضوع خود یک آپشن محسوب خواهد شد.

پارت نامبر aba کجاست و معایب پارت نامبر ABA چیست؟

بر اساس تحقیقات ما گوشی های پارت نامبر امارات نیز در ایران بسیار زیاد می‌باشند و به نوعی می‌توان گفت که پارت نامبر ABA به سفارش امارات تهیه می‌شود و بر اساس قوانین آن ها نیز شخصی سازی شده است. به عنوان مثال برنامه های تماس صوتی و تصویری اختصاصی شرکت آیفون وجود ندارد و خدمات مناسبی نیز به دنبال کنندگان آن ارائه نخواهد کرد. اما در نمونه های جدید آن اگر سیم کارت ایرانی و یا کشوری غیر از امارات را قرار دهید، امکان دسترسی به چنین خدماتی برای شما وجود خواهد داشت.

پارت نامبر aba کجاست و معایب پارت نامبر ABA چیست؟

پارت نامبر KH/A برای کجاست « پارت نامبر ممنوعه آیفون »

یکی از پارت نامبر های محدود کننده که گاها در ایران نیز موجود است، پارت نامبر kh/a می‌باشد که متعلق به کشور کره جنوبی است. این پارت نامبر نیز با توجه به قوانین عمومی این کشور شخصی سازی شده است و صدای شاتر آن قطع نخواهد شد. در صورتی که بخواهید به صورت نامحسوس از شخصی عکس و فیلم بگیرید، صدای دکمه شاتر آن در همه حالت به گوش خواهد رسید. به همین دلیل بهتر است که این مدل از گوشی را نیز از برنامه ریزی خود حذف نمایید تا به یک نتیجه عالی دست پیدا کنید. از طرفی کیفیت مونتاژ و بسته بندی آن نیز در برخی نمونه ها موجود در بازار پایین تر است که اما و اگر های بسیار زیادی در مورد آن نقل می‌شود.

مدل نامبر A2275 چیست و چه تفاوتی با A2404 دارد؟

برخی افراد ترجیح میدهند که گوشی آیفون خود را به صورت اینرنتی خریداری کنند. در این صورت پارت نامبر آیفون برای آن ها وجود ندارد. از طرفی عکس جعبه آن نیز موجود نیست که بتوانید در مورد آن تصمیم گیری کنید. با در نظر گرفتن تمامی این موارد باید به دنبال بررسی مدل نامبر آن باشید. اگر مدل نامبر آن عبارت A2275 بود به معنی پارت نامبر LL/A است. این گوشی به سفارش کشور آمریکا تولید شده است و در نسخه های آیفون 13 و 12 تغییراتی اندکی خواهد داشت که در بخش های قبلی به آن اشاره کردیم. اما مهمترین موضوعی که باید مد نظر قرار دهید، تک سیم کارت بودن است که این موضوع نیز در مشخصات آن ثبت شده است. در صورتی که اینترنت 5G برای شما بسیار حائز اهمیت است، این مدل گوشی می‌تواند گزینه مناسبی به شمار آید.

نکته بعدی که باید به آن توجه نمایید، مدل نامبر A2404 می‌‌باشد که این پارت نامبر متعلق به کشور چین است. پارت نامبر چین جزو گوشی ها با کیفیت می‌‌باشد، اما نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید، محدودیت در استفاده از برنامه تماس تصویری مانند فیس تایم می‌‌باشد. در صورتی که چنین خدماتی برای شما ارجحیت ندارد، دو سیم کارت بودن آن گزینه مناسبی است. از طرفی نسبت به پارت نامبر سنگاپور قیمتی کمتر خواهد داشت و امکانات و کیفیتی برابر دارد. اما اگر بخواهیم یک توصیه کلی به شما داشته باشیم، سایت هایی که اطلاعات دقیق در مورد پارت نامبر و حروف بعد از آن قرار نمی دهند، گزینه مناسبی برای خرید گوشی آیفون نخواهند بود. چرا که امکان خرید گوشی رفرش و گوشی تعمیراتی از آن ها بسیار زیاد است.

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت ویژه در مورد انواع پارت نامبر های آیفون صحبت کردیم. در صورتی که سوال و یا چالشی دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ آن را برای شما عزیزان ثبت کنند. همواره به این موضوع توجه نمایید که پارت نامبر ثبت شده داخل گوشی با پارت نامبر ثبت شده روی جعبه یکی باشد. چرا که گاها افراد برای فروش گوشی با پارت نامبر نامشخص از چنین تکنیک هایی استفاده می‌کنند و همین امر موجب ناراحتی خریدار می‌شود. اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی از نکات مطرح شده خدمت شما عزیزان ارائه کنیم، باید بگوییم که پارت نامبر گوشی آیفون چیزی نیست که از بابت آن نگرانی خاصی پیدا کنید. باید خدمات و محدودیت های هر یک را بررسی کنید و با توجه به اولویت خود خرید نهایی آن از انجام دهید.

در صورتی که پارت نامبر شما یک حرف اختصاری خاص می‌‌باشد، در بخش نظرات با ما مطرح کنید تا همکاران ما اطلاعات کامل آن را به شما ارائه دهند دقت کنید که در پارت نامبر خریداری شده شما به هیچ وجه ZA/F و یا ZA/N نباشد. چرا که این دو پسوند N و F نشان از گوشی ها تعمیراتی و رفرش می‌‌باشد و گاها در هنگام استفاده برای شما اختلال ایجاد می‌کند. اگر از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید، در فروشگاه گیفت کارت گیمیتو را در شبکه های اجتماعی خود به دیگران نیز معرفی کنید. چرا که افراد بسیار زیادی نیاز به خدمات مهم ما مانند خرید گیفت کارت اپل آیتونز و گیفت کارت پلی استیشن دارند و می‌توانند از خدمات ما استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *